Bezpłatna nauka jazdy konnej

 zespół szkół                                                        herb

Stowarzyszenie „Szkoła Przyszłością”
oraz Stadnina Koni Huculskich
działające przy Zespole Szkół w Wólce Gościeradowskiej zapraszają  dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół znajdujących się na terenie gminy Gościeradów na bezpłatną naukę jazdy konnej w ramach realizacji zadania publicznego wspieranego przez Wójta Gminy Gościeradów. Odbyły się już trzy edycje zajęć jeździeckich w 2016, 2017 i 2018 roku. Następna planowana jest w 2019 roku.

III edycja nauki jazdy konnej zakończona

Już po raz trzeci Stowarzyszenie „Szkoła Przyszłością” działające przy Zespole Szkół w Wólce Gościeradowskiej zorganizowało bezpłatną naukę jazdy konnej dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Gościeradów w ramach realizacji zadania publicznego – „Rekreacyjna jazda konna dla każdego” wspieranego przez Wójta Gminy Gościeradów. Od czerwca do września 2018 r. na terenie szkolnej Stadniny Koni Huculskich odbywały się zajęcia jeździeckie prowadzone przez instruktora jazdy konnej według ustalonego harmonogramu.

Spotkanie podsumowujące realizację projektu miało miejsce 08.10.2018 r. w Zespole Szkół w Wólce Gościeradowskiej. Obecni byli: wójt Mariusz Szczepanik, dyrektor Grzegorz Latawiec, instruktor jazdy konnej Jerzy Spyra, członek zarządu stowarzyszenia Mariusz Karkusiewicz, dzieci i młodzież uczestniczące w zajęciach oraz ich rodzice. Młodzi jeźdźcy, w uznaniu za ich zaangażowanie i wytrwałość oraz poziom zdobytych umiejętności, otrzymali pamiątkowe medale, a dla wszystkich zebranych przygotowano słodki poczęstunek.

Liczne grono kursantów – 43 osoby świadczy o potrzebie organizacji takiej formy aktywności fizycznej. Jazda konna podnosi ogólną sprawność fizyczną, zapobiega powstawaniu wad postawy, uczy dyscypliny i szacunku do zwierząt. Jest również atrakcyjnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego.

Uczestnikom projektu należy życzyć cierpliwości i zapału w dalszym doskonaleniu umiejętności jeździeckich.

Mariusz Karkusiewicz


 


Nauka jazdy konnej zakończona

Na terenie Stadniny Koni Huculskich przy Zespole Szkół w Wólce Gościeradowskiej odbyły się bezpłatne lekcje jazdy konnej w ramach realizacji zadania publicznego – „Rekreacyjna jazda konna dla każdego” wspieranego przez Wójta Gminy Gościeradów. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Szkoła Przyszłością”. To już druga edycja tego typu zajęć adresowana do dzieci i młodzieży z terenu gminy Gościeradów. Bardzo liczne grono uczestników – 60 osób świadczy o potrzebie organizacji takiej formy aktywności fizycznej. Jazda konna podnosi ogólną sprawność fizyczną, zapobiega powstawaniu wad postawy, uczy dyscypliny i szacunku do zwierząt. Jest również atrakcyjnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego. Zajęcia prowadzone były przez instruktora jazdy konnej w godzinach popołudniowych według ustalonego harmonogramu. Młodzi jeźdźcy rozpoczynali swoją przygodę od zakładania siodła i ogłowia, wsiadania i zsiadania z konia, ruszania i zatrzymania, zmiany kierunków jazdy, by później jeździć w stępie i kłusie. Projekt realizowany był od maja do października 2017 roku. Spotkanie podsumowujące odbyło się 09.10.2017 r. w ZS w Wólce Gościeradowskiej, na którym obecni byli: wójt Mariusz Szczepanik, dyrektor Grzegorz Latawiec, instruktor jazdy konnej Jerzy Spyra, członkowie zarządu stowarzyszenia: Iwona Wojciechowska i Mariusz Karkusiewicz, dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach oraz ich rodzice. Po pokazie umiejętności jeździeckich objętych programem zajęć w wykonaniu Klaudii Łukanty nastąpiło uroczyste rozdanie pamiątkowych dyplomów i słodki poczęstunek. Wielu z uczestników kursu wyraziło chęć kontynuacji jazdy konnej w następnym roku. Życzymy więc cierpliwości i zapału w dalszym doskonaleniu umiejętności jeździeckich.

Mariusz Karkusiewicz

 


Nauka jazdy konnej zakończona.

Młodzi adepci jeździectwa zakończyli naukę jazdy konnej. Projekt o nazwie „Jeździectwo-dyscyplina sportowa dobra dla każdego” prowadzony był przez Stowarzyszenie „Szkoła Przyszłością” oraz Stadninę Koni Huculskich działające przy Zespole Szkół w Wólce Gościeradowskiej. Przez sześć tygodni trzydziestu uczestników pobierało bezpłatne lekcje jazdy konnej pod czujnym okiem instruktora pana Jerzego Spyry. Młodym jeźdźcom należą się słowa uznania za ich zaangażowanie i wytrwałość oraz poziom zdobytych umiejętności.

Spotkanie podsumowujące realizację projektu odbyło się 28.10.2016 r. w Zespole Szkół w Wólce Gościeradowskiej. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pożegnali się z naszymi hucułami. Wielu z nich  wyraziło chęć kontynuacji jazdy konnej w następnym roku.

Realizacja zadania publicznego pod nazwą „Jeździectwo-dyscyplina sportowa dobra dla każdego” była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy Gościeradów.