Nasze wielkie greckie praktyki…

Sezon 5, odcinek 4  06.04.2019r.

Dzisiaj mieliśmy kolejny dzień pełen różnorakich wrażeń i smaków. Z samego rana odwiedziliśmy tradycyjny targ grecki w Katarini, nazywany przez tubylców „laiki”. Posmakowaliśmy świeżych truskawek, winogron, oliwek…

Następnie udaliśmy się do wytworni serów, gdzie przedstawiono nam proces produkcji najsłynniejszego greckiego sera – fety. Najbardziej podobała się nam degustacja – mieliśmy okazję spróbować pysznego twarogu, jogurtu greckiego , no i oczywiście prawdziwej greckiej fety.

Kolejnym etapem naszych dzisiejszych praktyk była lokalna winiarnia. Zapoznano nas z techniką wytwarzania wina z miejscowych szczepów winogron. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze  i do jakich potraw podawać konkretne wino. Odbyliśmy też krótki instruktarz serwowania wina.

Było naprawdę pysznie!

sdr