Nowa przygoda z Uniwersytetem Przyrodniczym…

Kolejne warsztaty z wykładowcami Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyły się w dniu 12 listopada 2019 roku. Jak zwykle nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach, które dawały przedsmak studiów na zaprzyjaźnionej uczelni. Tym razem uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach pt. „Aromatyzujące i dezynfekujące fitozwiązki w naturalnych produktach kosmetycznych”, „Oleje i olejki roślin kosmetycznych”oraz „Herbatki ziołowe”. W ramach zajęć praktycznych uczniowie przygotowali mieszanki zapachowe, naturalny balsam do ciała oraz mieszanki herbat z owoców uprawianych w ogrodzie, owoców roślin leśnych, a nawet kwiatów jadalnych. Pani dr hab. Mirosława Chwil w ramach wykładów przekazała wiele bardzo interesujących informacji na temat związków trujących w roślinach, ziół stosowanych w dietoterapii oraz roślin leczniczych. Już na 29 listopada planujemy rewizytę w Katedrze Botaniki i Fizjologii Roślin UP.