Sprzątaliśmy nasz „mały świat…”

Jak co roku odpowiedzieliśmy na zaproszenie fundacji „Nasza Ziemia” i przyłączyliśmy się do akcji  „Sprzątanie świata – Polska”.  Tegorocznej edycji przyświeca znaczące hasło:  „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” We współpracy z Nadleśnictwem Gościeradów uczniowie klas II technikum uczącego w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik rolnik posprzątali pobocza drogi oraz część lasu przylegający do ulicy na trasie między Wólką Gościeradowską a Marynopolem. Trasa z jednej strony długa – piechotą to ok. 4 godzin spaceru i 8 km do pokonania… A z drugiej krótka, bo samochodem do pokonania w kilka minut… I na tej „krótkiej” trasie zebraliśmy 20 pełnych worków śmieci! Nasza akcja miała miejsce we wtorek 17 września. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki przedmiotów zawodowych Panie Danuta Stachula i  Katarzyna Dąbrowska.