DZIEŃ PATRONA I POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH

„Żyć, to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucia, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniu przyszłym”

Ten cytat był mottem uroczystości poświęconej patronowi naszej szkoły – Władysławowi Stanisławowi Reymontowi. W tym dniu żegnaliśmy również absolwentów –uczniów klas IV technikum Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej. Była: radość, śmiech, kwiaty i …. łzy. Łzy towarzyszą zawsze wtedy, gdy rozstajemy się z kimś lub czymś bliskim.

W nietypowy sposób przybliżyliśmy sylwetkę naszego Patrona. Zaprosiliśmy ducha świętej pamięci Władysława Stanisława Reymonta( uczeń Mariusz Szczepanik). Wywiad z nim przeprowadził Wojciech Jagielski(uczeń Daniel Skórski), kontrowersyjny redaktor, autor programu „Wieczór z wampirem”. Nasz Patron, to laureat literackiej Nagrody Nobla. Otrzymał ją za powieść „Chłopi”. Fragmenty tejże właśnie powieści zostały przedstawione przez naszych uczniów. Mieliśmy okazję podziwiać piękną Jagnę Paczesiównę, Macieja Borynę,Dominikową czy Jagustynkę. Nie zabrakło też druhen i bab wiejskich, które dokonywały obrzędu oczepin i przenoszenia panny młodej do męża.

Nasi uczniowie kl III gimnazjum aktorami nie są, lecz doskonale wcielili się w powieściowe postaci. Byli to: Małgorzata Boroń, Bartek Karbowniczek, Roksana Gajewska, Paulina Wójcik, Weronika Borowska, Paulina Puzio, Patrycja Pęzioł, Aleksandra Szałaj, Anna Wojciechowska, Kornelia Cebula, Sara Kwapińska, Jakub Dudek, Kamil Ufniarz, Mikołaj Brodowski. Narrarorem, doskonale wprowadzającym w nastrój utworu, była Anna Pierzchała, a prowadzący całą uroczystość to Aleksandra Zawisza i Martyna Konopa.

Dziękujemy im za niezapomniane przeżycia estetyczne.