„Powiatowy Konkurs Krajoznawczy”

W dniu 22 marca 2019 r. uczennice Gimnazjum z Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej Roksana Gajewska, Paulina Wójcik  i Aleksandra Zawisza brały udział w XV Powiatowym Konkursie Krajoznawczym „Czy znasz swój region?”. Konkurs obejmował wiedzę krajoznawczą o powiecie kraśnickim i bardzo ogólną o województwie lubelskim. Uczennice przygotowała nauczycielka historii p. A. Margiel.

Dzięki temu konkursowi nasze gimnazjalistki lepiej poznały historię swojej miejscowości, zabytki, rzeźbę terenu, przyrodę powiatu, rozwinęły umiejętność szukania i gromadzenia źródeł informacji o własnym regionie. Była to również okazja do integracji młodzieży z różnych szkół.

3 kwietnia 2019 r. odbyło się uroczyste podsumowanie XX Powiatowego Konkursu Krajoznawczego w Zespole Szkół w Zakrzówku.

Uczennica kl. III Aleksandra Zawisza zajęła I miejsce, otrzymała nagrodę książkową i dyplom.

Dużą wiedzą wykazały się również uczennice kl. III Roksana Gajewska i Paulina Wójcik, które w tym konkursie brały udział pierwszy raz i otrzymały dyplomy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Margiel