III KONKURS RECYTATORSKI „MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ”

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta

w Wólce Gościeradowskiej
mają zaszczyt zaprosić gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych do udziału w

III  KONKURSIE   RECYTATORSKIM

„MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ”

Konkurs odbędzie się 15 LUTEGO 2018 r., o godz. 10.00 w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Wólce Gościeradowskiej.

Celem konkursu jest propagowanie kultury żywego słowa oraz podkreślenie wartości miłości w życiu człowieka. Konkurs organizowany jest z okazji Walentynek – święta zakochanych.

Zasady konkursu:

a) Do 02.2018 r., pocztą, faxem (158381111) lub e-mailem (wolkaszk@wp.pl) należy przesłać zgłoszenie konkursowe uczniów (zał. 1). Konkurs odbędzie się 15.02.2018r. w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Wólce Gościeradowskiej o godz. 10.00.

b) Wykonawca prezentuje dwa utwory o tematyce miłosnej (szeroko rozumianej, np.: miłość do kobiety, mężczyzny, matki, dziecka, ojczyzny itp.) . Jeden z nich musi być utworem lirycznym, drugi natomiast może być utworem lirycznym, fragmentem epiki lub dramatu.

c) Prezentujący zobowiązany jest do przestrzegania czystości formy recytatorskiej.

d) Organizatorzy przewidują 1 nagrodę główną oraz 2 nagrody dodatkowe (w dwóch kategoriach: gimnazjum, szkoła podstawowa).

e) Nadesłanie zgłoszeń oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu.

f) Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora, które oceni recytatorów wg następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Decyzje jury są ostateczne.

g) Opiekunowie wszystkich zgłoszonych uczniów otrzymają podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

h) Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają upominki.

i) Sponsorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Organizatorzy konkursu

Zasady konkursu i karta zgłoszenia