Produkcję czekolady czas zacząć!

Dnia 7 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Wólce Gościeradowskiej po raz kolejny gościliśmy przedstawicieli Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Spotkanie miało charakter warsztatów naukowo-dydaktycznych, w których wzięli udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej, kształcącej się w zawodzie technik żywienia  i usług gastronomicznych.

Pierwsze warsztaty, dotyczyły czynnych substancji biologicznych w kwiatach jadalnych i owocach, które przygotowane w odpowiedni sposób podnoszą wartość odżywczą czekolady. Młodzież, pod czujnym okiem prowadzących, zapoznała się z technologią produkcji czekolady, po to by tuż po chwili, przystąpić do działania. W rezultacie każdy uczeń przygotował pralinę czekolady, w której składzie znajdowały się m. in.: żurawina, aloes czy nagietki. Była to prawdziwa uczta i dla ciała, i dla ducha, bowiem czekoladowe różyczki wyglądały nie zwykle efektownie, a smakowały po prostu nieziemsko.

Drugie warsztaty, wskazywały na lecznicze i relaksujące właściwości olejków eterycznych w połączeniu z kompozycjami ziołowymi. Uczniowie mając do dyspozycji suszone płatki kwiatów i ziół, łączyli je z odpowiednimi olejkami eterycznymi, po to by uzyskać niesamowitą w zapachu woń, która błyskawicznie rozprzestrzeniła się po całej szkole. Przedstawicielki Uniwersytetu Przyrodniczego, dodatkowo za pomocą prezentacji multimedialnej, zapoznały uczniów z właściwościami poszczególnych roślin, zarówno leczniczymi jak i toksycznymi dla organizmu ludzkiego.

W części finałowej wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, potwierdzające udział  w warsztatach.Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę, cenne wskazówki i poświęcony czas, liczymy także na dalszą, równie owocną współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie.

Ewelina Partyka