Projekt „Upoluj swoją książkę”

Przypominamy, że w czwartek 2 listopada wystartował w naszym Zespole Szkół ogólnopolski projekt czytelniczy skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych „Upoluj swoją książkę”. Na szkolnych korytarzach zawisły plakaty informujące o akcji, która potrwa do 30 listopada 2017 r.

Co zrobić, by przyłączyć się do „polowania”? Po pierwsze pobrać darmową aplikację Woblink.com na smartfona, po drugi

e przy jej pomocy zeskanować kod QR z plakatu rozwieszonego na szkolnym korytarzu, co da dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka, po trzecie czytać za darmo i polecać książki innym. Do wyboru czytelników jest 12 bestsellerowych pozycji o różnej tematyce od fantasy do reportażu, przez kryminał po biografię. Kampanię organizuje Instytut Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od kilku lat realizują ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo „Czytaj PL”.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji!!!

Akcja Czytaj PL od początku jest organizowana w ramach programu „Kraków Miasto Literatury UNESCO”.

Lista dostępnych książek:

 1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”
 2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”
 3. Gregory David Roberts „Shantaram”
 4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”
 5. Anna Kamińska „Wanda”
 6. Jakub Małecki „Ślady”
 7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”
 8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”
 9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”
 10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”
 11. Jon Ronson „#WstydźSię!”
 12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”

Małgorzata Gajur