Nauka jazdy konnej zakończona

Na terenie Stadniny Koni Huculskich przy Zespole Szkół w Wólce Gościeradowskiej odbyły się bezpłatne lekcje jazdy konnej w ramach realizacji zadania publicznego – „Rekreacyjna jazda konna dla każdego” wspieranego przez Wójta Gminy Gościeradów. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Szkoła Przyszłością”. To już druga edycja tego typu zajęć adresowana do dzieci i młodzieży z terenu gminy Gościeradów. Bardzo liczne grono uczestników – 60 osób świadczy o potrzebie organizacji takiej formy aktywności fizycznej. Jazda konna podnosi ogólną sprawność fizyczną, zapobiega powstawaniu wad postawy, uczy dyscypliny i szacunku do zwierząt. Jest również atrakcyjnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego. Zajęcia prowadzone były przez instruktora jazdy konnej w godzinach popołudniowych według ustalonego harmonogramu. Młodzi jeźdźcy rozpoczynali swoją przygodę od zakładania siodła i ogłowia, wsiadania i zsiadania z konia, ruszania i zatrzymania, zmiany kierunków jazdy, by później jeździć w stępie i kłusie. Projekt realizowany był od maja do października 2017 roku. Spotkanie podsumowujące odbyło się 09.10.2017 r. w ZS w Wólce Gościeradowskiej, na którym obecni byli: wójt Mariusz Szczepanik, dyrektor Grzegorz Latawiec, instruktor jazdy konnej Jerzy Spyra, członkowie zarządu stowarzyszenia: Iwona Wojciechowska i Mariusz Karkusiewicz, dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach oraz ich rodzice. Po pokazie umiejętności jeździeckich objętych programem zajęć w wykonaniu Klaudii Łukanty nastąpiło uroczyste rozdanie pamiątkowych dyplomów i słodki poczęstunek. Wielu z uczestników kursu wyraziło chęć kontynuacji jazdy konnej w następnym roku. Życzymy więc cierpliwości i zapału w dalszym doskonaleniu umiejętności jeździeckich.

Mariusz Karkusiewicz