„Certyfikowanie produktów tradycyjnych elementem konkurencyjności regionu”

Dnia 8 września uczniowie klas trzecich i czwartych technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum rolniczego uczestniczyli w konferencji pt. „Certyfikowanie produktów tradycyjnych elementem konkurencyjności regionu”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej.

Konferencję rozpoczęło wystąpienie Pani Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wiolety Wilkos, która przywitała zaproszonych gości, prelegentów oraz wszystkich uczestników konferencji.

Pierwszym prelegentem był Pan Tomasz Solis, Wiceprezes Lubelskiego Stowarzyszenia Miłośników Cydru i Wiceprezes Związku Sadowników Polskich. Potem kolejno wystąpili: Pani Elżbieta Wójcik – Prezes Oddziału Lubelskiego Polskiej Izby Produktu regionalnego i Lokalnego, Pani Bożena Reniuszek – Kierownik Działu Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska LODR w Końskowoli, Agnieszka Jarocińska – Specjalista w Wydziale Kontroli WIJHARS w Lublinie, Barbara Kobiela z Lokalnej Grupy Działania Kraina Lasów i Jezior, Dorota Sawa – Prezes Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw Plus oraz Weronika Osip – współwłaścicielka Masarni OSIP z Wierzawic.

Tematyką wystąpień była certyfikacja produktów regionalnych, rolnictwo ekologiczne oraz przedstawienie produktów regionalnych oraz inicjatyw lokalnych grup działania dotyczących tradycji i produktów lokalnych.

Konferencja nie była jednak tylko przekazaniem czysto teoretycznej wiedzy. Uczestnicy na zakończenie zostali zaproszeni na degustację produktów regionalnych i tradycyjnych. Mieli okazję spróbować serów, wędlin, ciast a nawet alkoholi. Obiad także został przygotowany w postaci potraw kuchni regionalnej.

Uczniowie oraz opiekunowie wrócili do szkoły wyposażeni w wiedzę, materiały dydaktyczne i z … pełnymi żołądkami.