„ Roztaczamy swoje horyzonty”

W dniach 29-30 września 2014 r. reprezentacja uczniów naszego Zespołu Szkół brała udział w II edycji modułu edukacyjnego „ Roztaczamy swoje horyzonty”. Dwudniowy wyjazd do Zwierzyńca zorganizowała Pani Iwona Wojciechowska. Podczas pobytu w Ośrodku Edukacji Roztoczańskiego Parku Narodowego uczniowie naszego LO brali udział w konkursie wiedzy przyrodniczej- rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt oraz rozwiązywali zadania ekologiczne. Kolejnego dnia przystąpili do konkursu sprawności fizycznej, podczas którego wykonywali w terenie zadania przygotowane przez specjalistów z różnych dziedzin naukowych z wykorzystaniem środków transportu, np. spływu kajakowego. W wolnym czasie młodzi ekolodzy zwiedzali wystawę „ W krainie jodły, buka i tarpana”. W konkursie wywalczyli V miejsce dla reprezentacji uczniów w województwie lubelskim.