Kurs kelnerski z Akademią Kelnerską Grzegorza Górnika

Uczennice technikum żywienia i usług gastronomicznych z naszej szkoły już niebawem kończą kształcenie w zawodzie. Już w styczniu będą zdawać kolejny egzamin zawodowy. W związku z tym nie zwalniamy tempa przygotowań do tego ważnego etapu w ich życiu i karierze. W poniedziałek, 11 października, zorganizowaliśmy jednodniowy kurs kelnerski, który poprowadził zaprzyjaźniony z naszą szkołą Grzegorz Górnik z Akademii Kelnerskiej.

Uczennice miały możliwość poćwiczyć serwis niemiecki i francuski, rozkładanie i składanie obrusów i innej bielizny stołowej. Prowadzący przypomniał również informacje na temat zastawy i szkła stołowego. Na zakończenie ćwiczono otwieranie szampana szablą. Szkolenie było intensywne i wyczerpujące. Nie zabrakło też momentów bardzo przyjemnych. Pan Grzegorz wylosował uczennicę, która otrzymała egzemplarz książki jego autorstwa. „Czarny kameleon to debiut pisarski Pana Grzegorza Górnika. Nie zapomniał on również o szkole. Dla biblioteki szkolnej również podarował książkę z dedykacją i autografem.

Dziękujemy za przyjemnie, ale i bardzo efektywnie spędzony razem czas.