Warsztaty we FRUX – SOLIS

27 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Państwa Solis w ich gospodarstwie.

Tematyką spotkania były produkty regionalne, certyfikowane, produkcja cebularza lubelskiego oraz cydru.

Uczennice klasy IV TŻ oraz uczniowie klasy IV TR własnoręcznie przygotowali cebularze lubelskie według receptury. Następnie wysłuchali bardzo ciekawej pogadanki na temat produkcji cydru.

Zwieńczeniem zajęć był krótkie szkolenie sommelierskie oraz degustacja różnego rodzaju cydry.

Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie oraz przekazanie w bardzo ciekawy sposób wiedzy naszym uczniom.

Opiekunami grupy były nauczycielki przedmiotów zawodowych: Katarzyna Dąbrowska i Danuta Stachula.

Zdjęcia do obejrzenia w fotorelacji.