Wizyta w Uniwersytecie Przyrodniczym

29 listopada 2019 r. odbyliśmy kolejne zajęcia u zaprzyjaźnionych studentów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na zaproszenie Pani dr hab. Mirosławy Chwil udaliśmy się z rewizytą po tym, jak pracownicy UP gościli u nas. Tym razem mieliśmy okazję uczestniczyć w krótkich wykładach oraz zajęciach laboratoryjnych z wykorzystaniem mikroskopów. Dla klasy czwartej była to już kolejna wizyta, na której „szlifowali” umiejętności pracy z mikroskopem. Uczniowie klasy II, którzy w tym roku rozpoczęli realizację przedmiotu biologia w zakresie rozszerzonym, mieli okazję poćwiczyć przygotowanie preparatów mikroskopowych, ustawianie mikroskopów i prowadzenie obserwacji. Dla wszystkich był to przedsmak studiów wyższych. Wizyta w budynkach uczelni, współpraca ze studentami oraz możliwość wysłuchania wykładu była dla naszych uczniów okazją do spróbowania studenckiego życia…